Martyna
Banajska
Adwokat

Jestem adwokatem specjalizującym się w transakcjach na rynku nieruchomości oraz tzw. product compliance & liability. Zajmuję się bieżącą obsługą prawną firm deweloperskich zarówno z rynku nieruchomości komercyjnych (centrów handlowych, magazynów, biur) jak i nieruchomości mieszkaniowych.

Doradzam prawnie w zakresie ogólnego bezpieczeństwa produktów oraz wymogów szczególnych dla danego rodzaju towarów, niezbędnych do wprowadzenia ich na rynek polski lub zagraniczny zgodnie z przepisami prawa, w tym w zakresie odpowiedniego oznakowania produktu oraz jego opakowania, etykiet energetycznych, instrukcji obsługi oraz oświadczeń gwarancyjnych. Wspieram Klientów w prawnych aspektach organizowania akcji promocyjnych i kampanii reklamowych. Pomagam w budowaniu strategii związanej z tworzeniem produktów marki własnej.

Świadczę obsługą prawną firm zajmujących się sprzedażą stacjonarną oraz online. Pomagam im w codziennej działalności i wdrażaniu nowych rozwiązań. Przygotowuję, opiniuję i negocjuję regulaminy sprzedaży, regulaminy promocji oraz umowy handlowe, w tym w zakresie najmu powierzchni handlowych i magazynowych oraz dostaw.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie postępowań administracyjnych oraz sporów sądowych dotyczących klauzul niedozwolonych w umowach z konsumentami, opłat półkowych, a także odpowiedzialności za produkt niebezpieczny.

Prowadzę szkolenia dla producentów, dystrybutorów oraz sprzedawców w zakresie prawa sprzedaży oraz prawa reklamy.

Swoje doświadczenie zdobywałam uczestnicząc w transakcjach na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych na terenie całej Polski, obsłudze sieci handlowych oraz wsparciu prawnym start-upów z branży nowych technologii, w tym MedTech.

Klientów Legal Hub wspieram w zakresie:

  • prawa nieruchomości i ochrony środowiska;
  • product compliance
  • e-commerce
  • prawa sprzedaży i prawa reklamy
  • prawa ochrony konkurencji i konsumentów.

Ukończyłam prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.