Compliance
Wewnętrzne postępowania
wyjaśniające

Kiedy organizacja dowie się o nieprawidłowościach w wyniku tzw. whistleblowingu ze strony pracownika, konkurenta albo kontrahenta, powinna podjąć decyzję o przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego.Celem takiego postępowania jest m.in. ustalenie czy do nieprawidłowości faktycznie doszło i zapobieganie ich powtórzeniu się. Przeprowadzenie wewnętrznego postępowania często kończy się rekomendacjami w zakresie uszczelnienia istniejących w organizacji procedur, zmiany dokumentacji albo przeszkoleniem pracowników.

Wspieramy naszych Klientów w prowadzeniu wewnętrznych postępowań wyjaśniających.

W trakcie wewnętrznych postępowań wyjaśniających prowadzonych przez organizacje naszych Klientów dbamy o obiektywizm postępowania, jego poufność, właściwe zabezpieczenie dowodów zgromadzonych w postępowaniu, ochronę danych osobowych, które pojawiają się w toku postepowania, realizację uprawnień osób, które biorą udział w postępowaniu oraz - jeżeli jest to celowe - zaangażowania specjalistów (np. od tzw. forensicu, czyli firm zajmujących się informatyką śledczą i wyszukiwaniem danych).

Przygotowujemy oraz pomagamy wdrażać naszym Klientom kodeksy postępowania wewnętrznego, tzw. codes of conduct i reguły compliance. Transparentność organizacji pomaga w wychwytywaniu nieprawidłowości i zapobiega ich pojawianiu się w przyszłości.We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.