Nieruchomości
Dokumentacja deweloperska
Nowelizacja ustawy deweloperskiej w sposób znaczący rozbudowała zakres informacji, do przedstawienia których swoim Klientom zobowiązany jest deweloper. Ponadto, do porządku prawnego wprowadzona została umowa nazwana w postaci umowy rezerwacyjnej, a także zmodyfikowano wymagania względem umowy deweloperskiej. To wszystko powoduje, że deweloper mieszkaniowy na początku swojej inwestycji stoi przed szeregiem wyzwań, które wymagają doradztwa prawnego.

W naszej praktyce dostrzegamy jednak, że wzorcowa dokumentacja deweloperska jest dla dewelopera nie tylko wyzwaniem i obowiązkiem, ale także szansą na dobre oprzyrządowanie realizowanej inwestycji. Prawidłowo przygotowana dokumentacja zabezpiecza przed szeregiem roszczeń nabywców i pozwala na przygotowanie inwestycji w sposób bezpieczny i elastyczny. W ramach usług oferowanych przez kancelarię przygotowujemy dla naszych Klientów wszystkie podstawowe dokumenty wzorcowe, obejmujące:
  • prospekt informacyjny, na potrzeby sporządzenia którego agregujemy we własnym zakresie wymagane informacje na temat otoczenia inwestycji ,
  • umowę rezerwacyjną, która pozwala na zabezpieczenie przedsprzedaży oraz na wstępne związanie się węzłem umownym z potencjalnymi nabywcami ,
  • umowę deweloperską, która przygotowywana jest w uzgodnieniu z kancelarią notarialną obsługującą Klienta.
Wspieramy także deweloperów w negocjacjach umów finansowania bankowego oraz umów o prowadzenie mieszkaniowego rachunku powierniczego. Znamy standardy panujące w tym zakresie na rynku i potrafimy doradzić oraz wynegocjować optymalne rozwiązania. Działamy na terenie całej Polski, a nasze doświadczenia obejmują prace zarówno przy niewielkich inwestycjach, obejmujących zabudowę jednorodzinną (w tym szeregową i bliźniakową), jak również przy wieloetapowych projektach obiektów wielorodzinnych.

Partner odpowiedzialny za specjalizacjęWe use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.