Nieruchomości
Wsparcie prawne dla deweloperów
W działalności deweloperskiej na każdym kroku pojawiają się wyzwania prawne. Zmieniające się przepisy, skomplikowane i przedłużające się procedury administracyjne, negocjacje z dostawcami i klientami to chleb powszedni deweloperów.


Wsparcie prawne podczas transakcji na rynku nieruchomości umożliwia skuteczne inwestycje,  oszczędza czas i minimalizuje koszty działalności. Zidentyfikowanie ryzyk prawnych podczas audytu i przygotowanie wzorcowej dokumentacji do komercjalizacji obiektu czy procesu sprzedaży inwestycji mieszkaniowej ułatwia naszym Klientom inwestowanie i zapewnia im bezpieczeństwo. Nasze wieloletnie, unikalne doświadczenie w reprezentowaniu Klientów z branży nieruchomości w postępowaniach przed sądami i Prezesem UOKIK, pozwala nam - już na etapie audytu czy projektowania umów - przewidywać możliwe ryzyka i je minimalizować.

 Naszym Klientom oferujemy:

 • Kompleksowo doradzamy w procesach inwestycyjnych - od akwizycji, przez finansowanie i proces budowlany, aż po sprzedaż lokali lub komercjalizację
 • Sporządzamy dokumentację wzorcową do sprzedaży mieszkań, lokali usługowych, domów jednorodzinnych i miejsc postojowych (umowy rezerwacyjne, prospekty informacyjne, umowy deweloperskie i umowy sprzedaży).
 • Przygotowujemy dokumentację wzorcową do komercjalizacji i obsługi najmu (umowy najmu, zabezpieczenia, regulaminy obiektów, umowy na usługi dodatkowe).
 • Prowadzimy bieżącą obsługę prawną deweloperów, doradzamy w sprawach korporacyjnych, opracowujemy strategie i rozwiązania prawne.
 • Oferujemy kompleksową obsługę najmu.
 • Wspieramy przy pozyskiwaniu finansowania i negocjacjach z instytucjami finansującymi.
 • Reprezentujemy deweloperów w postępowaniach sądowych (spory z najemcami, nabywcami, wykonawcami).
 • Reprezentujemy w sprawach klauzul niedozwolonych w postępowaniach przed Prezesem UOKiK oraz w postępowaniach sądowych.

Nasze wybrane projekty dla deweloperów:

 • Kompleksowa obsługa kilkuetapowej inwestycji mieszkaniowej - od nabycia nieruchomości przez dewelopera, przez negocjowanie z bankiem  warunków finansowania kolejnych etapów inwestycji, przygotowanie umów dotyczących procesu budowlanego, sporządzenie dokumentacji wzorcowej (prospekt informacyjny, umowa deweloperska, umowa sprzedaży), opracowania wewnętrznej organizacji osiedla (służebności, wspólnoty mieszkaniowe), aż po zakończona sukcesem reprezentację dewelopera przed Prezesem UOKiK .
 • Przygotowanie dla wiodącego dewelopera powierzchni przemysłowych (powierzchnie magazynowe i produkcyjne) umów najmu na ponad 100.000 m2 w całej Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Olsztyn) w latach 2020-2021.
 • Obsługa prawna projektu firmy deweloperskiej – rewitalizacja i nadbudowa kamienicy oraz sprzedaż apartamentów pod wynajem krótkoterminowy zarządzany przez operatora.
 • Sporządzenie audytu prawnego, przygotowanie i negocjacje umów nabycia nieruchomości (umowy przedwstępne, warunkowe i przenoszące własność) pod 2-etapową inwestycję magazynową o powierzchni niemal 25.000 m2. Przygotowanie umów dotyczących procesu budowlanego obu etapów inwestycji.
 • Reprezentacja dewelopera w postępowaniu odwoławczym od decyzji Prezesa UOKiK, zakończona całkowitym uchyleniem przez Sąd Apelacyjny tej decyzji i nałożonej kary finansowej.
 • Reprezentacja podmiotu realizującego inwestycję w postaci galerii handlowej w Krakowie (wartość inwestycji przekracza 100 mln zł, ponad 180 lokali użytkowych) w sporach z najemcami.


We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.