Nieruchomości

Dbamy o to, aby nasi Klienci mogli przeprowadzać bezpieczne i skuteczne transakcje na rynku nieruchomości. Doradzamy przy inwestycjach komercyjnych i mieszkaniowych, zapewniamy kompleksową obsługę najmu, przygotowujemy audyty prawne nieruchomości.Prawo nieruchomości to jeden z filarów działalności kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik. Mamy 15-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej deweloperów,  inwestorów, wspólnot i pośredników na rynku nieruchomości. Klienci dostają od nas kompleksową obsługę prawną projektów na rynku nieruchomości na każdym etapie – w czasie planowania inwestycji, podczas jej realizacji i przy sprzedaży lub komercjalizacji obiektu.

W naszym portfolio są prestiżowe, wieloetapowe projekty (obsługa prawna apartamentowców, osiedli mieszkaniowych, obiektów magazynowych i produkcyjnych) oraz niewielkie nieruchomości prywatne.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną najmu (przygotowanie wzorcowych umów najmu wraz zabezpieczeniami, negocjacje i renegocjacje umów najmu).

Wspieramy naszych Klientów w decyzjach inwestycyjnych, tak by podejmowali je bezpiecznie i na najlepszych dla siebie warunkach. Reprezentujemy ich także w sporach sądowych.

Nasze wybrane projekty na rynku nieruchomości:

  • Sporządzenie audytu prawnego i przygotowanie umów nabycia nieruchomości (umowy przedwstępne, warunkowe i przenoszące własność) pod 2-etapową inwestycję magazynową o powierzchni niemal 25.000 m2 wraz z opracowaniem umów dotyczących procesu budowlanego.
  • Przygotowanie umów najmu na ponad 100.000 m2 powierzchni w całej Polsce (m.in. Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Olsztyn) w latach 2020-2021 dla wiodącego dewelopera powierzchni przemysłowych.
  • Przygotowanie koncepcji i oprzyrządowania prawnego dla 9-etapowej mieszkaniowej inwestycji deweloperskiej - od umowy rezerwacyjnej, prospektu informacyjnego, umowy deweloperskiej, aż po umowę sprzedaży.
  • Sporządzenie audytu prawnego i przygotowanie przedwstępnych umów sprzedaży dla dewelopera mieszkaniowego w Krakowie.
  • Negocjacje umów najmu dla operatora spożywczego w kilku lokalizacjach w Krakowie.
  • Wygrana sprawa – w tym przed Sądem Najwyższym - przeciwko Skarbowi Państwa o zapłatę odszkodowaniaza wydanie decyzji w przedmiocie zwrotu nieruchomości wywłaszczonej z naruszeniem prawa.
  • Reprezentacja dewelopera w postępowaniu odwoławczym od decyzji prezesa UOKiK, zakończona całkowitym uchyleniem przez Sąd Apelacyjny tej decyzji i nałożonej kary finansowej.
  • Reprezentacja w procesach sądowych włoskiej grupy kapitałowej – dewelopera budującego mieszkania i apartamenty w Krakowie i Wrocławiu.


We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.