Ochrona środowiska
Gospodarka odpadami

Ostatnie lata przyniosły rewolucję w przepisach dotyczących gospodarowania odpadami. Nie wszyscy przedsiębiorcy byli na nią gotowi. Rosnąca liczba obowiązków w tym zakresie, w części realizowanych wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem „Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami” (BDO), wymaga dobrej organizacji i podjęcia szeregu czynności.Wspieramy naszych Klientów w sprawach z zakresu gospodarki odpadami, pomagając na każdym etapie prowadzonej działalności – od uzyskania niezbędnych zezwoleń, przez należyte wykonywanie obowiązków, aż po reprezentację w postępowaniach kontrolnych i postępowaniach z zakresu naruszenia przepisów o gospodarce odpadami.

Pomimo intensywnych działań informacyjnych podjętych przez organy państwowe, wciąż nie wszyscy przedsiębiorcy w sposób należyty realizują swoje obowiązki związane z funkcjonowaniem BDO. Pomagamy naszym Klientom zidentyfikować wymagania prawne, którym muszą sprostać w tym zakresie.  

  • Pomagamy określić obowiązki z zakresu prawidłowej i zgodnej z prawem gospodarki odpadami w przedsiębiorstwie oraz opracować procedury służącego ich należytemu wykonaniu.
  • Wdrażamy niezbędne rozwiązania służące zapewnieniu bieżącej ewidencji i sprawozdawczości odpadowej.
  • Doradzamy w sprawach z zakresu odpowiedzialności za nieprawidłowe gospodarowanie odpadami.
  • Doradzamy w sprawach z zakresu gospodarowania odpadami oraz gospodarki wodnej.
  • Sporządzamy opinie z zakresu prawa ochrony środowiska.


We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.