Ochrona środowiska
Naruszenie norm środowiskowych

Kara za naruszenie norm środowiskowych może być bardzo dotkliwa dla przedsiębiorców – przepisy przewidują nie tylko grzywny, ale także nakaz ograniczenia lub nawet wstrzymania działalności. Skuteczna ochrona przed takimi konsekwencjami może być kluczowa dla funkcjonowania przedsiębiorstwa.Wiemy, że ocena spełnienia wymagań środowiskowych często wymaga specjalistycznej wiedzy z pogranicza prawa i nauki. Przedsiębiorcy bywają zatem bezradni w starciu z merytorycznie przygotowanymi pracownikami organów kontrolnych ochrony środowiska. Mając tego świadomość reprezentujemy naszych Klientów w postępowaniach kontrolnych oraz postępowaniach w sprawie ustalenia odpowiedzialności za stwierdzone naruszenia norm środowiskowych. Tam, gdzie wymaga tego sytuacja, korzystamy ze wsparcia ekspertów. Przygotowujemy odwołania od decyzji administracyjnych oraz skargi do sądów administracyjnych.

Naruszenie norm środowiskowych może rodzić konsekwencje nie tylko na gruncie prawa administracyjnego, ale także prawa cywilnego. Świadczymy usługi prawne na rzecz Klientów, którzy mierzą się w sądzie z zarzutami o immisje, naruszenie dóbr osobistych, a także z roszczeniami odszkodowawczymi.

Doświadczenia wynikające ze współpracy z przedsiębiorcami pozwalają nam także reprezentować organizacje ekologiczne i sąsiadów uciążliwych przedsiębiorstw w postępowaniach, która mają ograniczyć tego rodzaju działalności oraz wyciągnąć konsekwencje wobec takich firm.

  • Zapewniamy wsparcie prawne przedsiębiorcom w postępowaniach kontrolnych organów ochrony środowiska.
  • Reprezentujemy przedsiębiorców w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących odpowiedzialności administracyjnej i cywilnej związanej z naruszaniem norm środowiskowych (m. in. decyzje w sprawie wstrzymania działalności, decyzje w sprawie wymierzenia administracyjnych kar pieniężnych, pozwy o naruszenie dóbr osobistych, pozwy o odszkodowania).


We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies do analityki (Google Analytics) na zasadach określonych w polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, prosimy Cię o wyłączenie obsługi plikow cookies w przeglądarce lub opuszczenie strony.